Skibus Duszniki Zdrój – Zieleniec

Skibus Duszniki ZdrójTuryści spędzający urlop zimowy w Dusznikach-Zdroju, w sezonie skorzystać mogą z usług miejskiego SKI BUS-a, który kursuje pomiędzy Miastem, Pogórzem a Zieleńcem.

Przejazd busem na całej trasie jest bezpłatny, pod warunkiem uiszczenia opłaty uzdrowiskowej w obiekcie noclegowym, w którym postanowimy się zatrzymać. Na podstawie wystawionego kwitu, możemy – bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat – poruszać się pomiędzy Dusznikami-Zdrojem a stacją narciarską Zieleniec Ski Arena.

SKI BUS to inicjatywa Gminy Duszniki-Zdrój, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wszystkich fanów białego szaleństwa, którzy czas poświęcony na szukaniu miejsc parkingowych, wolą poświęcić na szusowanie. Publiczny transport zawozi bowiem gości pod same stoki – skąd pieszo dotrą bez problemów na wybrane wyciągi – oraz zawozi z powrotem do miasta.

Miejski transport kursować będzie w okresie zimowym: 25.12.2016-1.03.2017, realizując ok. 20 kursów na dobę i zatrzymując się na następujących przystankach: Dworzec PKP, Plac Warszawy, Zdrój, Podgórze, Zieleniec. Rozkład jazdy SKI BUS-a dostosowany jest do harmonogramu jazdy Kolei Dolnośląskich.

Rozkład jazdy Ski Bus 2016/2017

 

Witaj, na Ziemi Kłodzkiej!

nieważne gdzie, ważne z kim …

 


Witam na Ziemi Kłodzkiej, pięknej krainie otoczonej górami, o bogatej historii, wielu zabytkach, karainie Pana Boga jak niektórzy ją nazywają. Zapraszam do wspólnego wędrowania i oferuje swoje usługi przewodnickie.


 

„Dla jednych góry są tylko rumowiskiem głazów, dla innych najwspanialszą architekturą, wniesioną ponad przemijaniem i trwaniem, dla jeszcze innych wiecznym niedosytem
i niespełnieniem. Czym będą dla was – od was tylko zależy.
Kochajcie je – będą coraz piękniejsze!”

Władysław Krygowski